earn-as-teen

Zarabiaj – to dziecinnie proste!

Breaking News – koniec TextMarket? Na szczęście nie!

Aktualizacja: 22.01

I stało się! Na szczęście TextMarket nie upada a staje się narzędziem wewnętrznym – jednak bez żadnych zmian dla copywriterów!

Szok, niedowierzanie, zgrzytanie zębów – to tylko niektóre z reakcji, jakie wywołała dzisiejsza wiadomość od TextMarket. Wszyscy otrzymaliśmy dzisiaj takiej treści wiadomość:

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z intensywnym rozwojem naszej firmy przekształcamy serwis Textmarket
w narzędzie wewnętrzne. Dlatego od dnia 30.01.2015 r. nie będzie już możliwości zamawiania treści przez nasz serwis.

Nie oznacza to jednak, że całkowicie wyłączamy tę opcję! W najbliższym czasie planujemy uruchomić możliwość zamawiania treści przez nasz serwis NextContent. Szczegóły przekażemy Państwu wkrótce.

Dziękujemy zarówno wieloletnim, jak i nowym użytkownikom Textmarketu za korzystanie z naszego narzędzia. Jednocześnie mamy nadzieję, że zakończenie współpracy z Textmarketem stanie się początkiem współpracy
z NextContent.

Jako, że gro z Was jest silnie i prężnie działającymi użytkownikami, postanowiłem spytać u źródła o dwie najważniejsze i najpilniejsze sprawy:

 1. Czy będzie możliwość wypłaty środków zebranych w TM nawet, gdy nie przekraczają one 100 złotych?
 2. Czy reklamowane NextContent będzie dostępne także dla copywriterów, czy tak jak teraz, dla wydawców?

Póki co odpowiedzi brak, trzeba jednak mieć nadzieję, że koniec TextMarket nie oznacza końca branży copywriterskiej – nie ma co ukrywać, że TM był jedynym, a przynajmniej najlepszym źródłem do wydawania na świat swej twórczości. Ponadto ciekawe, co teraz stanie się z wgranymi uprzednio tekstami? Przepadną, zostaną przerzucone do NC czy może opłacone i przejdą na własność LeadBullet?

Swoją drogą warto odnotować, że  już od dłuższego czasu widoczny był schyłek TextMarketu, a co najmniej powiem świeżości:

1. Brak możliwości dodawania nowych tekstów, w zamian komunikat:

Szanowny Autorze,

 

Przepraszamy, ale nie możesz dodać nowego tekstu – nasza baza jest w tej chwili pełna.
Zostaniesz powiadomiony mailowo, gdy możliwość dodawania nowych tekstów zostanie przywrócona.
2. Możliwość wglądu w nowe zamówienia, a nawet zgłoszenie do nowych w trakcie, gdy przedsięwzięte zlecenie nie zostało dodane do serwisu
Co będzie teraz? To samo co teraz – z tym, że już wszystkie zlecenia będą dodawane przez NextContent zamiast poprzez TM. Prawdopodobnie liczba zleceń spadnie, przynajmniej przez najbliższy czas. Ale trzeba być dobrej myśli, TM nie upada, więc w dalszym ciągu będą powody do zmartwień, jak poprawnie uzupełnić fakturę…

Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

5 Komentarze: do wpisu “Breaking News – koniec TextMarket? Na szczęście nie!”

 1. ~Julian pisze:

  Witam. Czy Textmarket udzielił już może odpowiedzi w kwestii wypłacenia zgromadzonych pieniędzy, jeżeli nie osiągnięto progu 100zł? A może wiadomo juz coś co stanie się z naszymi środkami w przypadku gdy nie zostaną wypłacone? Póki co ja jeszcze nie uzyskałem informacji od serwisu.

  • Podróżnik pisze:

   Tak, otrzymałem dosłownie przed sekundą odpowiedź – wypłata kwoty poniżej 100zł skutkuje zamknięciem konta – jednak nie ma co się martwić, środki nie przepadną wraz z 30 stycznia, zmiana w ogóle nie dotknie nas, copywriterów :)

   • ~Piotr pisze:

    Jak to w końcu jest z tym wypłacaniem środków? Już dawno dałem sobie spokój z textmarketem, teraz dopiero zobaczyłem co się stało z giełdą. Mam tam trochę pieniędzy poniżej 100 zł i postanowiłem je wypłacić, niestety nie mogę bo w formularzu nadal każą mi wpisać kwotę powyżej 100 zł.

    To w końcu można wypłacić czy nie można? Właściwie powinienem to olać, niech się wypchają tymi kilkoma groszami, ale z drugiej strony to zarobili te parę groszy na mojej pracy, chodzi o zasady.

    Generalnie polecam wam ludzie zająć się jakąś normalną robotą i nie pakować się we współpracę z tego typu cwaniaczkami.

    • Podróżnik pisze:

     Witam,
     Moim zdaniem wypłata jest możliwa, przynajmniej tak wynikałoby z treści maila otrzymanego od TM jakiś czas temu. Na Twoim miejscu pisałbym maila z prośbą o wyjaśnienie (bynajmniej nie olewaj – nawet tak niskiej kwoty!).
     Nie wiem, w jaki sposób TM zalazł Ci za skórę, natomiast ze swojej strony powiem, że nie jesteś osamotniony. Ostatnimi czasy zleceń nie ma W OGÓLE, dostęp jest zamknięty i poważnie zastanawiam się nad zamknięciem konta.
     Pozdrawiam :)

 2. ~Nitka pisze:

  Ja, gdybym nie zajrzała na Twój blog, nawet nie wiedziałabym że jakieś zmiany się szykują. Nie dostałam żadnego maila. Ale widzę, że pojawiło się dużo nowych zleceń, tak więc może nie będzie źle ;)

Zostaw odpowiedź

Textmarket – zarejestruj się już dziś!

Kategorie

Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 25007
 • Dzisiaj wizyt: 1
 • Wszystkich komentarzy: 97

RSS earn-as-teen

 • Breaking News – koniec TextMarket? Na szczęście nie! 21 stycznia 2015
  Aktualizacja: 22.01 I stało się! Na szczęście TextMarket nie upada a staje się narzędziem wewnętrznym – jednak bez żadnych zmian dla copywriterów! — Szok, niedowierzanie, zgrzytanie zębów – to tylko niektóre z reakcji, jakie wywołała dzisiejsza wiadomość od TextMarket. Wszyscy otrzymaliśmy dzisiaj takiej treści wiadomość: Szanowni Państwo, informujemy, że w […]
 • Faktura w Textmarket – jak się do tego zabrać? 11 stycznia 2015
  Jak zawsze po ciężkiej pracy, nadchodzi czas na odpowiednie wynagrodzenie. Nie inaczej jest z Textmarket, gdzie wystarczy uzbierać 1oo zł netto, by móc cieszyć się z pieniędzy. Rzecz w tym, że dla wielu wypłata pieniędzy to czarna magia, a sam proces wypłaty do najbardziej przejrzystych nie należy. Jak więc zabrać się do wypłaty pieniędzy w Textmarket, by ni […]