earn-as-teen

Zarabiaj – to dziecinnie proste!

Faktura w Textmarket – jak się do tego zabrać?

Jak zawsze po ciężkiej pracy, nadchodzi czas na odpowiednie wynagrodzenie. Nie inaczej jest z Textmarket, gdzie wystarczy uzbierać 1oo zł netto, by móc cieszyć się z pieniędzy. Rzecz w tym, że dla wielu wypłata pieniędzy to czarna magia, a sam proces wypłaty do najbardziej przejrzystych nie należy. Jak więc zabrać się do wypłaty pieniędzy w Textmarket, by niczego nie pomylić?

1. Zgłoszenie chęci wypłaty środków w Textmarket

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć przy wypłacie środków w Textmarket, jest zgłoszenie chęci wykonania tej czynności. Innymi słowy, zaloguj się na swój profil w Textmarket i kliknij „Zarządzaj” w prawym górnym rogu obok stanu konta. Następnie wejdź w „Zleć wypłatę zarobionych środków”. Ukaże Ci się taki oto widok:

printskrin
(kliknij obraz, by powiększyć)

Oczywiście uzupełniwszy podstawowe swoje informacje, zaznacz „Jestem osobą fizyczną” (bowiem pokazuję jak wypłacić pieniądze NIE BĘDĄC płatnikiem VAT). W oknie „Jaką kwotę chcesz wypłacić”, wpisz kwotę wyższą bądź równą 123 zł, maksymalnie, równą stanowi Twojego konta. Pamiętaj, że dana kwota jest kwotą BRUTTO, natomiast otrzymasz kwotę NETTO. Więc, jeśli chcesz otrzymać na konto 100 zł, musisz wypłacić 123 zł!
To, jaką kwotę otrzymasz, obliczysz ze wzoru:

Kwota brutto : 1,23 = Kwota netto

Oczywiście, jeśli nie chcesz otrzymać 143,3543 złotego (oczywiście grosze zaokrąglane są do 0,01 :), wystarczy wziąć kwotę będącą liczbą całkowitą (x) i pomnożyć ją przez 1,23. 1,23x wystarczy wpisać w rubrykę „Jaką kwotę chcesz wypłacić” i gotowe! Możesz kliknąć „Zleć wypłatę”!

2. Niestety to nie koniec papierkowej roboty – czeka Cię jeszcze wystawienie faktury!

To jest ten etap, w którym trudność często tkwi, bowiem wystawianie faktur wymaga pewnej wprawy. Oto wzór faktury, którą należy uzupełnić i wysłać na adres bok@prolink.pl maila opatrzając oczywiście tytułem „Rachunek Textmarket/Faktura Textmarket”:

fakturawzor
(kliknij obraz, by powiększyć)

Co ważne, jeśli nie chcesz odsyłać kilka razy faktury, strzeż się jakichkolwiek błędów, bowiem nawet najmniejsza nieścisłość sprawi, że Twoja faktura nie zostanie przyjęta. A oto opis wypełnienia faktury krok po kroku:

 • przekreśl oznaczenie „KOPIA”
 • wpisz numer faktury (jeśli to Twoja pierwsza faktura w danym roku, wpisz 1/2015
 • Uzupełnij swoje dane o Imię i Nazwisko, Ulicę, Kod Pocztowy i Miejscowość
 • W polu „L.p.” wpisz „1″
 • W „J.m.” napisz „szt”
 • Pola „Cena” i „Wartość” uzupełnij o cenę NETTO (to jest ta niższa)
 • W „Forma Zapłaty” wpisz „Przelew”
 • „Data Zapłaty” musi być zgodna z 14-dniowym terminem płatności
 • „Numer konta bankowego” oraz „Imię i Nazwisko” każdy się domyśli, jak uzupełnić :)

3. Ciesz się!

Oczywiście dopisek na dole sugeruje nam, w jaki sposób należy się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, jednakże może to nastąpić już po otrzymaniu pieniędzy. Wystarczy już tylko wysłać maila z fakturą (oczywiście jako załącznik PDF) i czekać.

Tymczasem gratuluję, udało Ci się przejść przez proces wypłacania środków, Twoja faktura z całą pewnością jest bezbłędna, więc nie musisz zarywać nocy z myślą „A co, jak nie wypłacą? :) Możesz teraz spokojnie czekać, nie zapomnij napisać w komentarzu, jak Ci się udało. A może masz jakiś problem? Chętnie poradzę :)

Warto przeczytać:
Zmiany w Textmarket


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

2 Komentarze: do wpisu “Faktura w Textmarket – jak się do tego zabrać?”

 1. ~Adrian pisze:

  Co jeżeli jestem płatnikiem Vat, jednakże prowadzona przeze mnie działalność gospodarcza nie jest w ogóle związana z tym co będę robił w TM?

  • Podróżnik pisze:

   Witaj,
   W takiej sytuacji masz dwa wyjścia:
   1) Dopisać do swojej DG pisanie tekstów (jako co konkretnie nie wiem, ale każda księgowa bardziej ogarnięta od paprotki będzie wiedziała)
   2) Nie zwracać uwagi na to, że prowadzisz własną DG i wziąć rachunek po cywilnemu
   I tak źle i tak niedobrze, ale niestety w TM wypłaty są bardzo często problematyczne
   Mam nadzieję że pomogłem :)

Zostaw odpowiedź

Textmarket – zarejestruj się już dziś!

Kategorie

Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 25007
 • Dzisiaj wizyt: 1
 • Wszystkich komentarzy: 97

RSS earn-as-teen

 • Breaking News – koniec TextMarket? Na szczęście nie! 21 stycznia 2015
  Aktualizacja: 22.01 I stało się! Na szczęście TextMarket nie upada a staje się narzędziem wewnętrznym – jednak bez żadnych zmian dla copywriterów! — Szok, niedowierzanie, zgrzytanie zębów – to tylko niektóre z reakcji, jakie wywołała dzisiejsza wiadomość od TextMarket. Wszyscy otrzymaliśmy dzisiaj takiej treści wiadomość: Szanowni Państwo, informujemy, że w […]
 • Faktura w Textmarket – jak się do tego zabrać? 11 stycznia 2015
  Jak zawsze po ciężkiej pracy, nadchodzi czas na odpowiednie wynagrodzenie. Nie inaczej jest z Textmarket, gdzie wystarczy uzbierać 1oo zł netto, by móc cieszyć się z pieniędzy. Rzecz w tym, że dla wielu wypłata pieniędzy to czarna magia, a sam proces wypłaty do najbardziej przejrzystych nie należy. Jak więc zabrać się do wypłaty pieniędzy w Textmarket, by ni […]