earn-as-teen

Zarabiaj – to dziecinnie proste!

Jak zmaksymalizować szanse na zakwalifikowanie się do ankiety?

Ten artykuł jest odpowiedzią na maila jednego z czytelników, który to zadał mi bardzo ciekawe pytanie: jak zmaksymalizować szanse na kwalifikację do ankiety? Przypominam, teksty o wypełnianiu ankiet są TU i TU.
Powracając do tematu: no cóż, szczerze mówiąc to ja też miałem kiedyś ten sam kłopot. Nie za bardzo wiedziałem co i jak i na jakiej podstawie dokonuje się selekcja. Jednak przestrzeganie tych 10 ważnych rad da 85% pewności, że załapiesz się do badania.

 1. Na pytanie, czy brałeś udział w badaniu dotyczącym (…) zawsze, ale to zawsze odpowiadaj nie! – w ten sposób firmy sprawdzają, czy nie brałeś udziału już wcześniej w tym badaniu, a trochę głupio byłoby odpowiedzieć, że już brałeś udział, zwłaszcza gdy tego nie robiłeś. No niestety, trzeba kombinować, ale tak żeby nie PRZEkombinować.
 2. Pamiętaj, że nie możesz kłamać! – kłamstwo nigdy, ale to nigdy nie popłacało! Co innego pomyłka, ale na kłamstwo nigdy nie ma i nie będzie miejsca na świecie. Ale pamiętaj, że zawsze możesz lekko (ale tylko lekko) podkoloryzować prawdę albo po prostu nie mówić o pewnych sprawach.
 3. Uważnie czytaj pytania – często zostają zadane pytania kontrolne, mające na celu sprawdzenie uwagi, np. „zaznacz pierwszą odpowiedź z listy”.
 4. Daj się zakwalifikować do grupy docelowej – spytany o zarobki nawet nie próbuj unikać odpowiedzi na pytanie. Jak mają Cię zakwalifikować do swojego targetu?
 5. Zaznacz „żadne z powyższych” – gdy zostaniesz spytany o członka rodziny pracującego w jakiejś tam branży. W końcu to Ty odpowiadasz, a nie ciocia, szwagier bratanka czy teściowa wnuczka.
 6. Postaw się w sytuacji grupy docelowej – gdy nie wiesz co masz odpowiedzieć, pamiętaj żeby odpowiedzieć jak „najpoprawniej” czyli logicznie i z sensem.
 7. Odpowiadaj rzetelnie – pamiętaj, mimo że przed komputerem, dalej jest to praca. Nie wysługuj się zasadą „Czy się stoi, czy się leży – dwa tysiące się należy” i wykonuj swoją pracę na wysokim poziomie.
 8. … ale nie wychylaj się zanadto – pamiętaj, że badania opinii konsumentów służą przede wszystkim badaniu opinii. Szczerze – czy nie obrzydzało by Cię, gdyby ktoś zawsze, na dowolny temat miał do powiedzenia więcej od Ciebie? Niby to dobrze, ale przynajmniej ja bym się nie czuł najlepiej. I byłoby mi głupio.
 9. Śpiesz się – pamiętaj że ilość respondentów jest ograniczona. Nie czekaj „jeszcze pół godzinki”, bo może zabraknąć dla Ciebie miejsca.
 10. Bądź zawsze dostępny – oczywiście nie mowa tu, żeby odpowiadać i w pociągu i w przeciągu, jednak wypadałoby, choć raz na 2 -3 dni posprawdzać, czy nie ma nic nowego.

Z tymi radami myślę, że uda Ci się szybko dobić do wymarzonego progu wypłaty. Dzisiaj ja postawię się w roli firmy konsultingowej i zadam pytanie: Czy podoba Ci się ten blog? Co byś dodał, a co zmienił? Czekam na słowa, zarówno zachwytu, jak i krytyki!


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

Zostaw odpowiedź

Textmarket – zarejestruj się już dziś!

Kategorie

Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 24523
 • Dzisiaj wizyt: 5
 • Wszystkich komentarzy: 97

RSS earn-as-teen

 • Breaking News – koniec TextMarket? Na szczęście nie! 21 stycznia 2015
  Aktualizacja: 22.01 I stało się! Na szczęście TextMarket nie upada a staje się narzędziem wewnętrznym – jednak bez żadnych zmian dla copywriterów! — Szok, niedowierzanie, zgrzytanie zębów – to tylko niektóre z reakcji, jakie wywołała dzisiejsza wiadomość od TextMarket. Wszyscy otrzymaliśmy dzisiaj takiej treści wiadomość: Szanowni Państwo, informujemy, że w […]
 • Faktura w Textmarket – jak się do tego zabrać? 11 stycznia 2015
  Jak zawsze po ciężkiej pracy, nadchodzi czas na odpowiednie wynagrodzenie. Nie inaczej jest z Textmarket, gdzie wystarczy uzbierać 1oo zł netto, by móc cieszyć się z pieniędzy. Rzecz w tym, że dla wielu wypłata pieniędzy to czarna magia, a sam proces wypłaty do najbardziej przejrzystych nie należy. Jak więc zabrać się do wypłaty pieniędzy w Textmarket, by ni […]