earn-as-teen

Zarabiaj – to dziecinnie proste!

Pozycjonowanie – co to ma współnego z Textmarket?

Dzisiaj krótko, na temat Textmarket. Nie zastanawiało Was, dlaczego ludzie kupują tam teksty? Dlaczego to jest tak opłacalne?


Żeby to zrozumieć, musimy sobie najpierw wyjaśnić, kto na tym zarabia pieniądze (nie, nie mowa o nas, copywriterach). A mowa o niemałych kwotach, jakie zarabiają. No właśnie, kto? Pozycjonerzy. Ich praca polega zasadniczo na tym, aby wybrane strony widniały na szczytach wyszukiwań w Google czy Yahoo!. Aby wywindować wyniki stron ich klientów tworzą tzw. „Presell Pages”, czyli strony stworzone w celu umożliwiania innym wstawienia artykułów z linkami do ich stron. Pokażmy na przykładzie. Wpisujesz w Google: dachy blaszane (nie, nie ma tu żadnej ukrytej reklamy, równie dobrze mógłbym napisać buty skórzane czy coś takiego :) ) na pierwszych stronach wychodzą takie, a nie inne strony. Dlaczego? Nie, to nie kwestia przypadku, to dzięki pozycjonowaniu. Te strony mają dużo tekstów z linkami, więc Google je nagradza dając pierwszy wynik na pierwszej stronie. Swoją drogą: Ile razy szukając czegoś w Google wszedłeś na stronę 2 czy 3? No właśnie.
 Plusem pozycjonowania jest to, że ten biznes nigdy nie upadnie. Pozycjonerzy będą coraz silniej zabiegać o klienta, a co za tym idzie, pisanie tekstów będzie zawsze w cenie. No, chyba że coś się zmieni w algorytmie Google, a na to się nie zapowiada. Mam nadzieję, że trochę Wam rozjaśniłem w głowach. Osobiście nie zajmuję się (ani nie zamierzam) pozycjonowaniem, dlatego przepraszam wszystkich profesjonalistów, którzy mogli dostrzec jakąś pomyłkę w tekście, a zarazem proszę o pozostawienie porady czy podpowiedzi w komentarzu :) .
Swoją drogą, sprzedaliście już coś na Textmarket? Podzielcie się tym z nami!

Warto przeczytać:
Zmiany w TextMarket


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

1 Komentarz: do wpisu “Pozycjonowanie – co to ma współnego z Textmarket?”

 1. ~Lily Lou pisze:

  No trochę mi rozjaśniłeś, bo zawsze zastanawiało mnie czemu na przykład w google wyświetliła mi się jakaś dziwna strona zamiast bloga koleżanki. Nigdy z textmarketu nie korzystałam to nie bardzo mam się czym dzielić, ale może spróbuję… Zobaczymy jak pójdzie mi w liceum i czy będę miała czas na cokolwiek (poza blogiem oczywiście). ;)
  Pozdrawiam!
  ~Lily

Zostaw odpowiedź

Textmarket – zarejestruj się już dziś!

Kategorie

Statystyki

 • Wszystkich wizyt: 24726
 • Dzisiaj wizyt: 6
 • Wszystkich komentarzy: 97

RSS earn-as-teen

 • Breaking News – koniec TextMarket? Na szczęście nie! 21 stycznia 2015
  Aktualizacja: 22.01 I stało się! Na szczęście TextMarket nie upada a staje się narzędziem wewnętrznym – jednak bez żadnych zmian dla copywriterów! — Szok, niedowierzanie, zgrzytanie zębów – to tylko niektóre z reakcji, jakie wywołała dzisiejsza wiadomość od TextMarket. Wszyscy otrzymaliśmy dzisiaj takiej treści wiadomość: Szanowni Państwo, informujemy, że w […]
 • Faktura w Textmarket – jak się do tego zabrać? 11 stycznia 2015
  Jak zawsze po ciężkiej pracy, nadchodzi czas na odpowiednie wynagrodzenie. Nie inaczej jest z Textmarket, gdzie wystarczy uzbierać 1oo zł netto, by móc cieszyć się z pieniędzy. Rzecz w tym, że dla wielu wypłata pieniędzy to czarna magia, a sam proces wypłaty do najbardziej przejrzystych nie należy. Jak więc zabrać się do wypłaty pieniędzy w Textmarket, by ni […]